6 Yaş Üstü Sportif Beceri Ve Koordinasyon

Bu yaş dönemi çocuklarda spor ile ilgili hareketler dönemi başlar. Bu dönemde hareket günlük yaşamda, rekreasyonda ve sporda çeşitli aktiviteler ile uygulanan bir araç olmaya başlar. Dengeleme, lokomotor ve manipülatif becerilerinin giderek mükemmelleştirildiği, birleştirerek çeşitli etkinliklerde kullanıldığı bir dönemdir. Çocukların çoğu 6 yaşına geldiklerinde temel hareket modellerini olgunluk evresinde başarabilmek için gelişimsel olarak hazırdırlar. Nörolojik donanım, anatomik ve fizyolojik özellikler ve görsel algın yetenekleri bir çok temel hareket becerisini olgun fazda gerçekleştirebilecek yeterlilikte geliştirmiş olmalıdır.

çocuklar için spor aktiviteleri çocuklar için spor hareketleri çocuklar için spor salonu 3- 4 yaş spor faaliyetleri okul öncesi spor oyunları hareket gelişimi eğitimi 6 Yaş Üstü Sportif Beceri Ve KoordinasyonFakat, birçok genç düzenli uygulama fırsatının sınırlı olması, öğretimin olmaması ya da yetersiz olması, fiziksel aktivitelerde desteklenmemesi ya da yetersiz desteklenmesi nedeniyle sportif aktivitelerde yetersizlik gösterirler. Bu durum çocukta yetersiz olduğuna dair olumsuz pekiştirmeler oluşturabilir.

Gruplar en fazla 10 öğrenciden oluşmaktadır. Eğitim süresi 60 dakikadır. Kayıt ve detaylı bilgi için 0 (532) 452 42 37  numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.