Serhat ULUĞ kimdir?

Serhat ULUĞ 1978 İstanbul doğumludur. Spor hayatına 1992 yılında Arçelik Hentbol Takımı‘nın altyapısında başlamıştır.
Daha sonra Beşiktaş Hentbol Takımı altyapısına geçerek, A takım seviyesine kadar yükselip profesyonel spor hayatına çok uzun yıllar devam etmiştir. Bu dönem içerisinde çeşitli seviyelerde milli takım formasını pek çok kez giyerek ülkemizi uluslararası arenada temsil etmiştir. Aktif spor hayatı boyunca pek çok ödül ve madalya kazanma şansına sahip olmuştur.

2002 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu, Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü‘nden mezun olduktan sonra
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu‘ndan ‘Su Altı Can Kurtarma’ ihtisasıyla 2* dalış eğitmenliği sertifikası alarak
akademik eğitimini tamamlamıştır.

Son 12 yıl içerisinde 8 yıl Bahçeşehir Eğitim Kurumları Ana Okulları bünyesinde çocuklar ile hareket gelişimi üzerine 500’ün üzerinde çocuk ile sportif aktivite çalışmaları yapmıştır.
2012 yılında Bahçeşehir Eğitim Kurumları’ndan ayrılarak 2014’de HIGH GENERATION SPORT CENTER‘ı kurmuştur.

2014 yılında Krav Magen Self Defence Eğitimi almaya başlamıştır ve hala eğitimini sürdürmektedir.

High Generation Sport Center’ın amacı, çocukların en önemli ihtiyaçlarından biri olan HAREKET ETME ihtiyacını doğru bir şekilde yönlendirip;
hem çocukların hareket genişliklerini arttırarak kendi potansiyellerinin farkına varmasını sağlamak,
hem de sinir kas koordinasyonunu optimum seviyeye ulaştırmaktır.
Bunu yaparken de; çocukların öz güveninin gelişmesine, kurallara uyum sağlamasına, kazanmayı ve kaybetmeyi öğrenmesinde katkıda bulunmaktır.

Unutmayalım ki çocuklar, yani bir zamanlar bizler hareket becerilerimizin çok büyük bir kısmını bahçelerde sokaklarda deneyimleyerek kazandık.

HAREKET EDEN ÇOCUK MUTLU ÇOCUKTUR…